- Ortodoncja
Ortodoncja: Odzyskaj piękny uśmiech!
Leczenie ortodontyczne dzieci
Ortodoncja: Diagnostyka i leczenie
To, czy dany pacjent może odnieść korzyści z leczenia ortodontycznego może określić wyłącznie stomatolog lub ortodonta. Plan leczenia opracowywany jest na podstawie pełnego wywiadu medycznego i stomatologicznego, badań klinicznych oraz badań rentgenowskich. Leczenie ortodontyczne jest rekomendowane w przypadku:
- przodozgryzu górnego,
- wysunięcia żuchwy,
- zgryzu krzyżowego,
- zgryzu otwartego,
- przemieszczenia linii środkowej,
- stłoczenia zębów.
Coraz częściej z zalet i możliwości oferowanych przez współczesną ortodoncję korzystają pacjenci, którzy chcą się poddać leczeniu ze względów estetycznych. Estetyka uśmiechu idzie w parze ze zdrowiem. Proste zęby o wiele łatwiej utrzymać w czystości, tym samym zapobiegając rozwijaniu się próchnicy i powstawaniu ubytków.
Na czym polega leczenie ortodontyczne?
Podstawowym narzędziem leczenia ortodontycznego jest aparat. Obecnie specjaliści mają do dyspozycji szeroki wachlarz aparatów stałych, jaki ruchomych. Służą one do przemieszczania zębów, ćwiczenia mięśni oraz stymulowania wzrostu szczęki. Urządzenia te działają poprzez wywieranie delikatnego ucisku na żeby i szczękę.
Skuteczność leczenia ortodontycznego jest uzależniona od stopnia nasilenia problemu. Bardzo ważnym jest również przestrzeganie zaleceń ortodonty po zakończeniu leczenia. Dotyczy to w szczególności korzystania z aparatów retencyjnych, których zadaniem jest utrzymanie zębów w pożądanych miejscach.
Ortodoncja: Warszawa – Ursynów
Mezoterapia igłowa to zabieg, który poleca się przede wszystkim w sytuacji, w której cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe. Zabieg jest również wskazany w przypadku cellulitu i wiotkości niektórych warstw skórnych. Wskazaniem do poddania się zabiegowi mezoterapii igłowej jest również problem z wypadaniem włosów lub pogorzenie ich ogólnej kondycji.
Mezoteriapia igłowa może być przeprowadzona na różnych obszarach ciała. Zabieg wykonujemy głównie w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, a także po wewnętrznej stronie ramion i ud, na brzuchu i na grzbietach dłoni. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, natomiast stan skóry poprawia się jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu, co pozwala na uzyskanie naprawdę długotrwałego efektu terapeutycznego.
